Haima Ostrava z.s.
Klinika dětského lékařství FN Ostrava

Fakultní nemocnice Ostrava

Aktuality

DĚKUJEME FIRMĚ PICKERING INTERFACES

Moc děkujeme firmě PICKERING INTERFACES z Třince, která podpořila činnost našeho spolku zasláním 30 000 Kč. Děkujeme Vám za projevenou důvěru, které si nesmírně vážíme!


TANČÍM SRDCEM - DĚKUJEME!

Letošní - již 4. ročník akce TANČÍM SRDCEM byl opět úžasný....


TANČÍM SRDCEM 13. 10. 2019

Pozvánka na akci - PŘIDEJTE SE K NÁM A ROZTANČETE S NÁMI DĚTSKÁ SRDCE


BONATRANS poděkování

Moc děkujeme společnosti BONATRANS, která nám poskytla grant ve výši 10.000 Kč! Děkujeme, že jsme díky tomuto příspěvku mohli dětem na ozdravném pobytu na Ranči v Kostelanech zajistit úžasný doprovodný program. Děti si i díky Vám tábor moc užily!


Léto na ranči - Report z ozdravného pobytu

Letošní ozdravný pobyt dětí z HAIMA Ostrava se nesl v duchu Divokého západu. Ranč Kostelany se nachází v nádherné lokalitě přírodního parku Chřiby. Ranč se stal ideálním místem pro ozdravný pobyt 34 dětí… Krásná krajina, čerstvý vzduch, stylové prostředí, milý personál…to všechno kolem vytvořilo pro děti parádní atmosféru s divokým západem na dosah ruky.


Den dětí v nemocnici 2019

U nás se malí hospitalizovaní pacienti nenudí. Důkazem toho bylo Pirátské odpoledne, které se konalo 30. 5. 2019 na oslavu mezinárodního dne dětí. Připravený program děti zavedl na pirátskou stezku plnou zapeklitých úkolů. Jen zkuste projít přes lávku, pod níž proplouvají žraloci, nebo najděte jen tak klíče od pokladu! Našim malým pirátům oděným v nápaditých kostýmech se to povedlo a každý z nich si kromě zážitku z krásného odpoledne odnesl i pirátskou minci. Na konci se čekala sladká odměna a pirátská čepice s přáním brzké plavby z nemocnice domů. Na zábavném odpoledni se podílelo Dobrovonické centrum Adra a RC MyškaNa kole dětem

Podpořili jsme 6. etapu cyklotour Na kole dětem!


Noc snů v ZOO Ostrava 2019

Poyvánka na Noc snů v ostravské ZOO, dne 6.6.2019.Den s Porsche - akce pro celou rodinu

Pozvánka na den s Porschem v Ostravě.


Léto na ranči - letní pobyt s Haimou

Milí rodiče, chtěla bych pozvat Vaše děti na náš tradiční Haima tábor - 30.6.2019 - 5.7. 2019 tentokráte na Ranči v Kostelanech u Kroměříže. www.kostelany.cz Informace jsou napsány v přihlášce. Na Vaše případné dotazy ráda odpovím, pište! Na naši skvělou tlupu se těší organizátoři :-) Hanka Činčilová, MUDr. Andrea Gřegořová, Míša Češková


Den dětské onkologie 2019 v Praze

Pozvánka na Den dětské onkologie v Praze, který se koná 16. 2. 2019.


Den onkologických dětí v Ostravě 2019

Pozvánka na Den onkologických dětí v Ostravě, který se uskuteční 11. února 2019 v hotelu Park Inn.


Tančím srdcem

Tančím srdcem je letos již 3.ročníkem projektu, který pomáhá vylepšovat prostředí Kliniky dětského lékařství FN Ostrava.


Babí léto s Haimou

Ahoj všichni :-) Velmi nás těší podpora nadačního fondu Na kole dětem, díky kterému Haima Ostrava opět pořádá ozdravný víkend pro rodiny dětí, které nyní ukončily onkologickou léčbu.


XI. ročník Dolnoslezských onkologických her ve Wrocławi

Děti z Moravskoslezského kraje, které ukončily onkologickou léčbu, se druhý červnový víkend aktivně účastnily Dolnoslezských onkologických her v polské Wrocławi.V jedenáctém ročníku opět soupeřily týmy mladých sportovců po transplantaci kostní dřeně a onkologické léčbě z Polska a Česka.


Den dětí v nemocnici

Zábavné odpoledne plné smíchu.. :)


Cyklotour Na kole dětem 2018

Zahájení 9. ročník Cyklotour Na kole dětem 2018 proběhlo 30. května před Novou radnicí v centru Ostravy. Haima Ostrava, prostřednictvím svých příznivců měla před startem možnost poděkovat týmu Josefa Zimovčáka za pravidelnou finanční podporu ozdravných a sportovních pobytů, pořádaných pro děti po onkologické léčbě.


Noc snů v ZOO

Pozvánka na Noc snů Ostravské ZOO. Akce se koná 7. června od 19:00.


Beskydské Eldorádo

Pozvánka na letošní tábor s Haimou.


Poděkování studentům Gymnázia Český Těšín

Velké poděkování patří všem studentům Gymnázium Český Těšín, za finanční podporu Oddělení dětské hematoonkologie FN v Ostravě. Vaše charitativní akce " Blešák " již druhým rokem pomáhá nemocným dětem. Děkujeme za milé setkání s Vámi, alespoň trochu jste měli možnost nahlédnout do nemocničního prostředí a jsme rádi, že se Vám tady líbilo. Všem Vám přejeme úspěšné ukončení tohoto školního roku a krásné prázdniny!


Den s Porshem

Pozvánka na Den s Porshem v Ostravě. :)


Prázdniny v Řecku

Pozvánka občanského sdružení Sluneční paprsek na letní prázdniny u moře pro pacienty po hematologické či onkologické léčbě.


Na kole dětem

Pozvánka na cyklistický víkend po šlechtických sídlech v podhůří Orlických hor.


Den dětské onkologie 2018

Pestrý program, skvělá parta lidí, všudypřítomná dobrá nálada a chuť podpořit dobrou věc, to vše a ještě mnohem více nám přinesl Den dětské onkologie 2018.


Království železnic

Haima v království železnic


Den onkologických dětí VIII.

ÚŽASNÝ, SKVĚLÝ, POHODOVÝ a hlavně PLNÝ DĚTSKÉHO SMÍCHU A RADOSTI... tak přesně takový byl včerejší DEN ONKOLOGICKÝCH DĚTÍ VIII., který se konal v hotelu Park Inn v Ostravě.


Den onkologických dětí v Ostravě

Pozvánka na Den onkologických dětí v Ostravě.


Den dětské onkologie 2018

Pozvánka na Den dětské onkologie v Praze.


PF 2018

Naši vážení a milí příznivci, děkujeme Vám za podporu v roce 2017 a přejeme JEN TO NEJLEPŠÍ v nadcházejícím roce.


Poděkování za vánoční sbírku hraček

Poděkování paní Michaele Richter - Veselé Vánoce pro děti léčené na Klinice dětského lékařství FN v Ostravě a paní Martině Loskotové ze Sáry dětem, které zorganizovaly sbírku krásných hraček a potěšily děti léčené na Klinice dětského lékařství ve FN Ostrava.


Vánoce ve FNO s Vlaďkou Erbovou

Před Vánoci navštívila Kliniku dětského lékařství Fakultní nemocnice Ostrava Vlaďka Erbová. Její spolek Vlaďka DĚTEM, o.s. podporuje naší kliniku již několik let. V letošním roce přijela pozdravit děti, potěšila krásnými dárky a darovala nové lůžkoviny, polštáře a deky, které jsou praktickým dárkem pro naše malé pacienty. Za její podporu děkujeme!


Herní koutek

Nový herní koutek ve vestibulu dětské kliniky se bude realizovat již koncem ledna 2018. A to hlavně díky akci Tančím srdcem!


Čertovské dílničky

Punčem a vánočkou provoněné mikulášské odpoledne pro všechny hospitalizované děti ve Fakultní nemocnice Ostrava.


Taneční akce na podporu Kliniky dětského lékařství FN Ostrava

Přispějte minimální částkou 200 Kč na číslo účtu 115-5647280237/0100 a přijďte si spolu s námi užít nedělní odpoledne do Velkého světa techniky. Zatančíte si s tanečním lektorem Vláďou Štalmachem a užijete si koncert skupiny Ptakustik.


Výlet dětí po onkologické léčbě na koncert Radost dětem

V sobotu 25.11. se ostravská tlupa dětí, rodičů a sestřiček vydala podpořit účast na každoroční setkání dětských pacientů a jejich blízkých na předvánoční akci Radost dětem ve Forum Karlín.


Čertovské dílničky

Pozvánka na Čertovské dílničky pořádané 6.12.2017 ve 14:00 ve vestibulu Kliniky dětského lékařství FNO.


Innogy běh pro Dětskou hematoonkologii

Zaměstnanci Innogy běželi pro Dětskou hematoonkologii. Charitativní běh se uskutečnil v sobotu 14. října v Ostravě, konkrétně v Komenského sadech.


Den v práci zadarmo - Startronic Group

Haima Ostrava děkuje všem dobrovolníkům, kteří se rozhodli věnovat jednodenní mzdu za svou práci a podpořit tak děti léčené na Oddělení dětské hematoonkologie a závažně nemocné děti léčené na Klinice dětského lékařství.


Radost dětem 2017

Pozvánka na akci Radost dětem, která se bude konat 25.11. 2017 v Praze.


Poděkování Ewals Cargo Care

Rádi bychom poděkovali našemu partnerovi a zároveň pravidelnému sponzorovi, dopravní a logistické společností EWALS CARGO CARE, kteří svým sponzorským darem podpořili činnost spolku. Společně dokážeme víc, děkujeme.


Koncert "Poděkování Vám"

20.června 2017 v kině K3 Bohumín proběhl Koncert ‚Poděkování Vám‘ pořádaný občanským sdružením PRO-FIT 12 z.s. Koncert byl věnován dětem Oddělení dětské hematoonkologie FN Ostrava a všem, kteří se podíleli na prodeji a zakoupení žlutých kvítků Měsíčku lékařského a vyjádřili tak podporu lidem s onkologickým onemocněním.


Hlášení z letošního tábora s Haimou Ostrava

Letošní ročník Haima táboru na Horní Bečvě v hotelu DUO proběhl s názvem ‚Hrátky se zvířátky‘, a to v prvním prázdninovém týdnu. Jak jsme se měli, se mlžete dočíst dále. :)


Hlášení z X. Dolnoslezských onkologických her ve Wroclavi

2. - 4. června 2017 proběhl ve Wroclavi X. ročník Dolnoslezských onkologických her pro děti a mládež. Zde najdete hodnocení akce a zároveň odkaz na fotografie a olympiády.


Den dětí ve FNO 2017

Fotogalerie z proběhlého dne dětí ve Fakultní nemocnici v Ostravě.


Vysočina Fest 2017

Pozvánka na Vysočina Fest 2017.


Noc snů 2017

Pozvánka na Noc snů v ZOO Ostrava.


Zvědavé léto, aneb poznáváme říši zvířat - tábor 2017

Pozvánka na letošní tábor s Haimou v době od 2.7.2017 - 7.7.2017.


Jiný svět uprostřed nemocnice

Představení nové herny na Oddělení dětské hematoonkologie ve FN Ostrava.


Den s Porsche

Pozvánka na Den s Porsche v Ostravě - 24.5.2017.


Poděkování

Děkovný dopis od naší bývalé pacientky Simony.


X. ročních Dolnoslezských onkologických her pro děti a mládež

S velkou radostí Vás zveme na X. ročník Dolnoslezských onkologických her pro děti a mládež, které se již tradičně konají v polské Wroclawi, a to 2. - 4.6.2017. Her se účastní děti po transplantaci kostní dřeně nebo onkologické léčbě z Polska, České republiky a Slovenska.


Den onkologických dětí 2017

V pondělí 13. února se uskutečnil 7. ročník akce Den onkologických dětí s Hitrádiem Orion, který je pořádán u příležitosti Mezinárodního dne dětské onkologie.


Slavnostní předání šeku z projektu Antistresového diáře Kiwanis

Slavnostní předání šeku z projektu Antistresového diáře Kiwanis, který realizovala prezidentka Kiwanis klubu Ostrava Eva Pastušková a moderátorka a herečka Dobrého rána České televize, Veronika Poláčková.


Den onkologických dětí 2017 - pozvánka

Pozvánka na na další ročník Dne onkologických dětí.


Den dětské onkologie v Praze

Pozvánka na Den onkologických dětí, který se koná 18.2.2017 v Praze.


Poděkování Ewals Cargo Care

Poděkování za finanční a materiální podporu firmy Ewals Cargo Care.


Ozdravný pobyt DUHOVÝ TÝDEN

Duhový víkend na horách 2016 - ozdravný rodinný víkendový pobyt v Beskydech.


Den onkologických dětí 2016

Šestý ročník akce s názvem Den onkologických dětí se uskutečnil v pondělí 15.2.2016 v Hotelu Park Inn Ostrava.


Duhový víkend na horách 2016

Fotogalerie a hodnocení akce, Duhový týden na horách, rodiči zúčastněných dětí.


Tříkrálová nadílka a tvoření ve FNO

Po dlouhém putování, provázeném řadou nástrah jakou byly např. zamrzlé CD-RAMy způsobené nastalými mrazy, špatnou navigací a v neposlední řadě chřipkovou epidemií ... ;o), dorazili 18. ledna 2017 za dětmi do Fakultní nemocnice Kašpar, Melichar a Baltazar společně i se svými kolegy ze společnosti CertiCon a.s. a dobrovolníky ADRA.


Benátská noc - IV. Charitativní ples

Pozvánka na Benátskou noc, IV. Charitativní ples věnovaný pro podporu oddělení Dětské hematologie a hematoonkologie Fakultní nemocnici Ostrava.


Poděkování studentům Gymnázia Jana Božka z Českého Těšína

Poděkování studentům Gymnázia Jana Božka z Českého Těšína, kteří uspořádali charitativní akci, jejíž výtěžek věnovali občanskému sdružení Haima Ostrava.


Poděkování za rok 2016

Dovolte, abych Vám na konci roku 2016 poděkovala za celoroční finanční a materiální podporu našeho sdružení HAIMA Ostrava a dětí léčených na Klinice dětského lékařství ve Fakultní nemocnici v Ostravě.


Mikulášská nadílka pro malé i velké andílky ve FNO

Vestibul Kliniky dětského lékařství FNO byl 5. prosince plný dětí, které si sem přišly užít Mikulášskou nadílku pro malé i velké andílky. Na mikulášské nadílce se velkou měrou podílel FC Baník s partnery projektu.


Křest Antistresového diáře KIWANIS

Zveme všechny na křest, besedu, autogramiádu Antistresový diář Kiwanis.


Charitativní hokejová show 5.11.2016

Přijďte se bavit a fandit na další ročník Charitativní hokejové show.


Antistresový diář KIWANIS

KRÁSNÝ PROJEKT ANTISTRESOVÝ DIÁŘ KIWANIS Děkujeme klubu Kiwanis Ostrava a Veronice Poláčkové, kteří pro nás připravili antistresový diář. Smyslem diáře je pomoci nemocným dětem a svému majiteli přinést dobrou náladu.


Fata Morgána v Praze 2016

Výlet do Prahy na akci Fata Morgana, 1.10.2016.Noc snů - 15.09.2016 - ZOO OSTRAVA

Krásný den všem! Napodruhé nám to snad už vyjde. Rádi bychom Vás opět pozvali na návštěvu večerní zoologické zahrady v Ostravě při příležitosti každoroční speciální akce pro handicapované – NOCI SNŮ.


KIWANIS - Dražba panenek pro Dětskou hematoonkologii FN Ostrava - Poruba

V soutěži "Proměna 2016" proběhla dražba Kiwanis panenek malovaných oskarovým režisérem Jiřím Menzelem a skvělým hercem Viktorem Preissem. Tyto panenky byly vydraženy za 33 tisíc Kč a výtěžek této aukce je věnován právě na pomoc onkologicky nemocným dětem léčených na Klinice dětského lékařství FN v Ostravě.


VYSOČINA FEST - JIHLAVA - 9.ČERVENCE 2016

Ahoj vsichni, posilam pozvanku na dalsi akci projektu MUJ NOVY ZIVOT, tentokrat vas srdecne zveme na multizanrovy hudebni festivaly Vysocinafes


NOC SNŮ

Desátý ročník večera v ZOO Ostrava pro handicapované děti.


Dolnoslezské onkologické dny Wroclaw 2016

Dolnoslezské onkologické hry 3. - 5.6.2016 Wroclaw, Polsko S velkou radostí Vás zveme na již IX. ročník Dolnoslezských onkologických her pro děti a mládež, které se konají 3. - 5.6.2016 v polské Wrocławi a kam se sjíždějí týmy mladých sportovců z ČR i SR po transplantaci kostní dřeně a onkologické léčbě.


Exhibiční utkání HC Olymp pro dětskou hematoonkologii

Dobrý den všem, je mou milou povinností vás všechny pozvat na exhibiční utkání HC OLYMP pro dětskou hematoonkologii - Haima Ostrava. Termín akce 14.11.2015 RT Torax Aréna (Ostrava - Poruba, Zimní stadion Sareza)


VYSOČINA FEST 11.7.2015 JIHLAVA

Srdečně Vás všechny zdravím, s velikým potěšením si dovoluji pozvat všechny naše dětské pacienty a jejich rodiny na letošní ročník Vysočina Festu, kde bude celý den v sobotu 11. 7. věnován našim malým pacientům a projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT.


Ozdravný pobyt hotel duo 6.-10.7.2015 HOTEL DUO

ve dnech 6.-10.7.2015 se koná ozdravný pobyt - ČÁRY MÁRY FUK ....., více viz sekce ozdravné pobyty


Ozdravný pobyt v Chorvatsku- učíme se bruslit na in-linech

Ozdravný pobyt ve spolupráci s HC RT Torax se koná v Chorvatsku


Rainbow Run - 23. 5. 2015

Rainbow Run je pětikilometrový běh plný zábavy a radosti určený pro všechny lidi se srdcem na pravém místě, kteří milují život a umí si ho užívat plnými doušky. Nejde o vítězství, ale o zábavu a radost ze života, protože vítězem je každý, kdo s námi běží. Poběž s námi i ty a nech se zasypat od hlavy až k patě všemi barvami duhy.Jarní lyžování Kopřivná

Občanskému sdružení HAIMA Ostrava se podařilo zajistit prodloužený jarní víkend v krásném a zdravém prostředí Horského hotelu Kopřivná pro chronicky nemocné děti léčené na Klinice dětského lékařství.


Exhibiční utkání HC OLYMP

Exhibiční utkání HC OLYMP pro dětskou Hematoonkologii Termín akce: 1.11.2014 14:30 hod. bruslení pro děti z onkologie s hvězdami týmu HC Olymp, v 16:00 hod. Exhibiční utkání Místo konání: Ostrava Poruba Zimní stadion Sareza
Letní ozdravný pobyt Adrenalin cup 2014

Letní ozdravný pobyt se koná na Horní Bečvě v hotelu Duo


Ozdravný pobyt - Učíme se bruslit u moře

Ozdravný pobyt ve spolupráci s HC RT Torax se koná v Chorvatsku


Mezinárodní onkologické sportovní hry ve Wroclawi 2014

7. mezinárodní onkologické sportovní hry dětí a mládeže - Wroclaw 2014 se uskuteční ve dnech 6.- 8. června 2014.


Květnový výlet do Prahy 18.5.2014 , Leteňská pláň

Speciální celodenní program pro dětské pacienty a jejich rodiny, živá hudba, setkání se známými osobnostmi, překvapení pro malé i velké.Rodiny, které mají zájem se účastnit, hlaste se na email: ceskova.michaela@email.cz do 18.4. 2014


Den onkologických dětí s Hit rádiem Orion 2014

Již tradiční Den onkologických dětí s Hit rádiem Orion 2014 se koná 17.2.2014 od 16.00 - 19.00 hodin


Vlaďka Erbová dětem

15.12.2013 v 13.30 ,Vlaďka Erbová a Tomáš Řepka navštíví FNO


Benefiční koncert 2013 - Fotoprezentace

Fotoreportáž z Benefičního koncertu v KlimkovicíchZOO Ostrava - Noc snů 2013

4.9.2013 Noční prohlídka ZOO Ostrava


Haima Ostrava na YouTube

Nově jsou videa z akcí nahrávána na YouTube. Začínáne Letním ozdravným pobytem. Odkazy jsou v sekci Ozdravné pobyty


Letní ozdravný pobyt 2013

Letní ozdravný pobyt se koná na Horní Bečvě v hotelu Duo


Pozvánka na schůzi občanského sdružení HAIMA Ostrava

Dovolujeme si Vás pozvat na schůzi občanského sdružení HAIMA Ostrava, která se uskuteční tentokrát v den odjezdu na letní ozdravný pobyt 28.7. 2013 v 9:20 hodin v budově Kliniky dětského lékařství, Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba, 17. listopadu 1790 .


Mezinárodní onkologické sportovní hry ve Wroclawi 2013

6. mezinárodní onkologické sportovní hry dětí a mládeže - Wroclaw 2013 se uskuteční ve dnech 7.-9. června.


7. ročník humanitárního koncertu na podporu Nadace "Národ dětem"

7. ročník humanitárního koncertu na podporu Nadace "Národ dětem" konající se 11.května v Praze


Hokejové utkání pro dětskou onkologii

Charitativní finále okresního přeboru v ledním hokeji na podporu dětské onkologie, které se koná na zimním stadionu v Ostravě- Porubě


Den onkologických dětí s Hitrádiem Orion

3. ročník akce související s Mezinárodním dnem dětské onkologie, jehož cílem je zvýšení povědomí veřejnosti o situaci dětí, které bojují s rakovinou.


Benefiční koncert -video záznam

Záznam benefičního koncertu pro dětskou hemato-onkologii FNO


Bankovní spojení 88232761 / 0100 Komerční banka

Kontaktujte nás

Michaela Češková
ředitelka

17. listopadu 1790
708 52 Ostrava - Poruba

Tel. 604 145 911
ceskova.michaela@email.cz