Haima Ostrava z.s.
Klinika dětského lékařství FN Ostrava

Fakultní nemocnice Ostrava

Ozdravný pobyt - Léto 2013 - hodnocení

Ve dnech 28.7. - 2.8.2013 jsme uspořádali v krásném prostředí Beskyd na Horní Bečvě, na hotelu Duo , letní ozdravný pobyt pro děti s hemato-onkologickým onemocněním . Pobytu se zúčastnilo 25 dětí, sledovaných naší hematologickou ambulancí.

V pondělí  29.7.2013 byl program , díky  jedněm  z našich sponzorů  - hokejistovi  NHL  Rostislavu  Oleszovi  a jeho manželce  , v režii moderátora radia ČasRock  Jirky Basty . Dopoledne byla kouzelnická show Jakuba Vosáhla, celý den  byl dětem k dispozici karikaturista Martin Hron , který každému z dětí nakreslil vlastní karikaturu, dále si děti mohly také nechat udělat  třpytivá  tetování na tělo . Odpoledne pak bylo ve znamení Klaunů z Balónkova,  kteří se dětem postarali o soutěže.

K večeru pak zazpíval vítěz Doremi Honza Benko  a program pokračoval karaoke.   Vítězkami  karaoke se staly naše doktorky  Iveta a Andrea a převzaly z rukou Jirky Basty  každá fotbalový dres vlastnoručně podepsaný Václavem Svěrkošem z Baníku Ostrava.

Všechny děti dostaly od Rosti Olesze sportovní trika a on sám byl námi obdarován naším táborovým trikem s podpisy všech dětí . Všichni jsme se vyfotili společně a poděkovali mu za superden.

V úterý pak byl celodenní program pod  taktovkou  Martina Chalupy  a Lukáše Tkáče z Horské služby Jeseník  a Romana Gřegoře z ÚSZS MSK , kteří se rozhodli , že v době své vlastní dovolené zpříjemní dětem tento pobyt . Tito sympaťáci  dětem postavili  lanové centrum  a děti pak celý den dokazovaly jak jsou šikovné a zvládají i náročnější  úkony na lanech či při jízdě v závěsu na laně, vše pod jejich pečlivým dozorem a „jištěním“ .

Ve středu  dopoledne pak postavili lanovou síť a některé děti byly tak šikovné, že dokázaly i celou síť přelézt z jedné strany na druhou. Díky ochotě náčelníka Horské služby Beskydy Radima Pavlici, který zapůjčil čtyřkolku,  se děti svezly i na ní.

Odpoledne jsme se s klukama rozloučili , děti jim darovaly trika z našeho pobytu s podpisy a my jsme darovali DVD z loňského pobytu . Poděkovali  jsme za super program a těšíme se už na příští rok.

Kolem 16 hodiny dorazil jeden z našich hlavních letošních sponzorů  p. Josef Zimovčák z Nadace Na kole dětem. Samozřejmě nechybělo i jeho proslulé kolo. Všechny děti se na něm mohly svézt, samozřejmě s držením . Proběhla i krátká beseda s p.Zimovčákem, která byla moc zajímavá a humorná.

Samozřejmě jsme se nezapomněli všichni s ním vyfotit a poděkovat mu .Pak už sedl na kolo a „jen tak“ se jel projet  na Pustevny .

Vzhledem k nádhernému počasí jsme pak již čtvrtek a pátek  trávili u bazénů a hráli jsme různé hry.

Také nechyběl maškarní karneval a jeden den diskotéka, kdy naše děti dokonce vyhrály   hotelovou soutěž v tanci  a to jak v kategorii mladších dětí, tak v kategorii starších.

Jsme na naše děti  strašně hrdí, že i po absolvování náročné léčby se dokázaly vrátit zpět do života a zařadit se tak mezi své vrstevníky.

Ještě jednou děkujeme všem našim sponzorům,  že nám umožňují tyto pobyty pořádat..

Já děkuji svému realizačnímu týmu a těším  se zase za rok nashledanou

 

Vedoucí zájezdu -  Iveta

 

PS: Fota lze prohlédnout ve fotogalerii, videa v sekci Ozdravné pobyty

Bankovní spojení 88232761 / 0100 Komerční banka

Kontaktujte nás

Michaela Češková
ředitelka

17. listopadu 1790
708 52 Ostrava - Poruba

Tel. 604 145 911
ceskova.michaela@email.cz