Haima Ostrava, z.s.
Klinika dětského lékařství FN Ostrava

Fakultní nemocnice Ostrava
Chci přispět
Bankovní spojení
88232761 / 0100
Komerční banka

VÍCE INFORMACÍ

Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín a jejich úspěšný "blešák"

30.12.2019

Moc Vám všem děkujeme a s radostí sdílíme popis této krásné akce:

 

Na Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně se již tradičně konal Blešák. Dobročinný bazárek, který má již osmiletou tradici, letos po čtvrté organizovala třída Septima A. Cílem celé akce je vždy získat co nejvíce peněz pro ostravskou organizaci Haima, která se stará o onkologicky nemocné děti a jejich rodiny.

Princip celé akce je založen na mottu „Nevyhazuj, ale daruj“. Studenti i učitelé nosí již od začátku školního roku věci pro ně již nepotřebné, ale dále sloužící svému účelu. Na Blešáku vracíme starým věcem život a prodáváme je za symbolické ceny. Nové majitele tak letos našly věci denní potřeby, různé dekorace, pomůcky do kuchyně, hry a hračky, ale i knihy, židličky, regály a gumičky, které nám darovali sponzoři. Všichni studenti a zaměstnanci školy si tak v den konání akce mohli nakoupit dárky pro své blízké, aniž by přišli o celé své kapesné či výplatu.

Důležitou a neodmyslitelnou součástí Blešáku je občerstvení. Dobré jídlo k Vánocům zkrátka patří. Díky studentům i učitelům, kteří napekli nejrůznější laskominy, jsme mohli nabídnout k prodeji pestrou škálu nejen sladkých buchet a zákusků, ale i slaných závinů a pochoutek. Nejlepší pochoutka byla odměněna skvělou pizzou a obědem při svíčkách s vybraným učitelem. Na místě jsme zhotovovali lahodné vafle s ovocem a šlehačkou, kakao, kávu nebo vánoční nealkoholický punč. Kdo má raději slané, mohl si zakoupit popcorn, hranolky, párek v rohlíku nebo klobásu. Chutě se opravdu sbíhaly úplně všem. Bonusem o velké přestávce byla pizza, která je dlouhodobým trhákem našeho Blešáku.

Na celé akci je však nejúžasnější finální výsledek. Loňských třináct a půl tisíce jsme letos překonali téměř dvojnásobně. Vybrali jsme neuvěřitelných 25 000 korun pro Haimu. A to ne jen díky nám, organizátorům, ale především díky studentům, rodičům a učitelům, kteří nosili své nepotřebné věci, pekli koláče, a také těm, kteří si něco koupili, dali si něco dobrého na zub a pomohli vytěžit tak obrovskou sumu pro Haimu.

Mgr. Kateřina Bernatíková, třída Septima A

http://www.gmct.cz/tradicni-predvanocni-blesak

 


Zpět

Bankovní spojení 88232761 / 0100 Komerční banka

Kontaktujte nás

Michaela Češková
ředitelka

17. listopadu 1790
708 52 Ostrava - Poruba

Tel. 604 145 911
info@haima-ostrava.cz