Haima Ostrava, z.s.
Klinika dětského lékařství FN Ostrava

Fakultní nemocnice Ostrava
Chci přispět
Bankovní spojení
88232761 / 0100
Komerční banka

VÍCE INFORMACÍ

Život je boj, ale bojovat se musí

15.6.2023

"Život je boj, ale bojovat se musí". To je jeden z krásných vzkazů, který visí na chodbě na hemačce. Co když už ale nemáte sílu? Co když tušíte, že jde všechno do háje? Co když nepomáhají slova útěchy? Co když to chcete vzdát? Co když vás svírá obrovský strach, že se to může stát i vám? Co když máte chuť od všeho utéct? Co pak?
Winston Churchill kdysi řekl "Když procházíš peklem, nezastavuj se"...
Během včerejšího "Tvůrčího odpoledne" se mi tento citát honil hlavou. Znovu jsem si uvědomila, jak náročné povolání mají všichni lékaři a sestřičky, kteří tak často čelí nesmírně těžkým situacím (opravdu, klobouk dolů za to, co děláte).
Viděla jsem maminky, které potřebovaly zodpovědět spoustu otázek a byly vděčné, když se jim dostalo odpovědi. Vnímala jsem i jiné rodiče, kteří si naopak vytvořili kolem sebe bublinu a nechtěli být rušeni.
Každý v náročných chvílích potřebuje něco jiného .
"Nikdy to nevzdávej", "Držíme vám všem palce i všechny prsty na rukou a na nohou, ať vše zvládnete. Myslíme na vás" - to jsou další ze vzkazů na nástěnce.
  • Ne, diagnózu nikdo změnit nedokážeme, ale stojíme při vás a ze všech sil se pokusíme vás tím temným údolím protáhnout.


Zpět

Bankovní spojení 88232761 / 0100 Komerční banka

Kontaktujte nás

Michaela Češková
ředitelka

17. listopadu 1790
708 52 Ostrava - Poruba

Tel. 604 145 911
info@haima-ostrava.cz