Haima Ostrava, z.s.
Klinika dětského lékařství FN Ostrava

Fakultní nemocnice Ostrava
Chci přispět
Bankovní spojení
88232761 / 0100
Komerční banka

VÍCE INFORMACÍ

Tříkrálová nadílka a tvoření ve FNO

29.1.2017

Po dlouhém putování, provázeném řadou nástrah jakou byly např. zamrzlé CD-RAMy způsobené nastalými mrazy, špatnou navigací a v neposlední řadě chřipkovou epidemií ... ;o), dorazili 18. ledna 2017 za dětmi do Fakultní nemocnice Kašpar, Melichar a Baltazar společně i se svými kolegy ze společnosti CertiCon a.s. a dobrovolníky ADRA.

A protože Tři Králové nikdy nechodí s prázdnou, přinesli něco i s sebou. A co konkrétně? Hlavně veselou náladu, spoustu úsměvů a taky množství písniček, které bylo slyšet po celou dobu. A co víc? Finanční částku pro Kliniku dětského lékařství a Dětskou neurologii na zdravotní pomůcky a vybavení, dárky ve formě společenských her a hraček.

Zkrátka nepřišly ani samotné děti. Ty si odnesly drobné dárečky, které dostaly nejen všechny, jež se účastnily samotné akce, ale o nic nepřišly ani děti, které ten den neměly to štěstí a musely zůstat ležet na lůžku. Kašpar, Melichar i Baltazar přišli spolu s hudebním doprovodem i za nimi.

Celá Tříkrálová akce nebyla jenom o nadělování, ale i o zpestření a rozptýlení malých pacientů v nemocničním prostředí... a tak se hrály společenské hry, kreslily a vystřihovaly se masky, děti si vytvořily i "Strom štěstí" z otisků svých rukou. Po celou dobu se zpívaly písničky za doprovodu kytary, a ani klavír v rohu místnosti nezůstal jen tak nečinně stát a i pro něj se našlo využití.

A protože fa CertiCon se zabývá vývojem IT technologií a její zaměstnanci (převážně muži) sedí většinu pracovní doby u počítačů, byli právě oni velmi milým a příjemným překvapením nejen pro mě a dobrovolníky, ale i pro personál nemocnice. Jejich nadšení, úsměvy, dobrá nálada a právě hudba byly jak pro malé pacienty, tak pro nás dospělé, velmi uklidňující.

Děti si tak odnesly nejen dárky, ale snad i vzpruhu do dalšího léčení a milou vzpomínku na nemocnici, ve které se o ně starají "nejen" po zdravotní stránce, a to i díky našim dobrovolníkům.

Pája Putková


Pavla PUTKOVÁ
koordinátor dobrovolníků pro FnO
+420 607 905 864
pavla.putkova@adra.cz

DC ADRA OSTRAVA
Jiráskovo náměstí 1439/4
702 00 Ostrava
www.adraostrava.cz

 

fotogalerie: http://www.haima-ostrava.cz/cz/fotogalerie/43-trikralova-nadilka-a-tvoreni-ve-fno.html


Zpět

Bankovní spojení 88232761 / 0100 Komerční banka

Kontaktujte nás

Michaela Češková
ředitelka

17. listopadu 1790
708 52 Ostrava - Poruba

Tel. 604 145 911
info@haima-ostrava.cz