Haima Ostrava, z.s.
Klinika dětského lékařství FN Ostrava

Fakultní nemocnice Ostrava

Příběh Kubíka

Kubíkovi byl v roce 2015, v jeho 3,5 letech, zjištěn mozkový zhoubný nádor, nádor byl u mozkového kmene. Jeho operace a léčba byla zahájena ihned po magnetické rezonanci, kde se na to přišlo. Začalo to úspěšnou operací, kde se ve Fakultní nemocnici v Ostravě podařilo odoperovat celý nádor.

Po zotavení po operaci, jsme cca po 3 týdnech byli převezeni na dětskou onkologii Fakultní nemocnice v Brně. V Brně jsme začali radioterapii, která trvala dva měsíce, poté byla pauza 6 týdnů a pak následovalo 6 cyklů chemoterapií. V době chemoterapií kam jsme dojížděli také do Brna, jsme mívali kontroly ve Fakultní nemocnici v Ostravě na dětské hematoonkologii., kde se dělaly pravidelné odběry, doplňovaly se destičky, podávaly se transfuze apod. 24.1.2017 byl Kubik prohlášený za ,,vyléčeného,, pacienta :)

V období léčby, kdy nám zdravotní stav Kubíka dovolil, jsme se zúčastnili spousty akcí s nadací HAIMA Ostrava. Byli jsme na ozdravném víkendu na Hotelu Duo, na akcí v Zoo Ostrava, na Dni Porsche a ostatních akcí, které se nám naskytly. Po ukončení léčby Kubik odjel o prázdninách na svůj první tábor, právě s nadací HAIMA Ostrava, ze kterého se vrátil neskutečně šťastný, spokojený, plný zážitků a dojmů a ihned po příjezdu nám oznámil, že příští rok jede znovu a tak se také, opět díky Haimy , stalo :)

V loňském roce, jsme s Haimou strávili úžasný prodloužený podzimní víkend, v Hotelu Kamzík.

V září Kubík nastoupil do školy, kde vše zvládá na 1, paní učitelka si ho nemůže vynachválit, a nikdo by při pohledu na něj neřekl, že by si prošel tak těžkou léčbou :)

Máme šťastné a hlavně zdravé dítě, díky úžasným lékařům, a také sestřičkám, jak na Dětské onkologii v Brně, tak i ve Fakultní nemocnici v Ostravě - Porubě.a samozřejmě se vše zvládalo lépe, díky akcím z Haimy, kde jsme viděli spoustu děti, už jak po léčbě, tak v průběhu léčby, a všechny děti byly usměvavé a šťastné.


Zpět

Bankovní spojení 88232761 / 0100 Komerční banka

Kontaktujte nás

Michaela Češková
ředitelka

17. listopadu 1790
708 52 Ostrava - Poruba

Tel. 604 145 911
info@haima-ostrava.cz