Haima Ostrava, z.s.
Klinika dětského lékařství FN Ostrava

Fakultní nemocnice Ostrava

Příběh MELANIE

Melanie je 7-letá holčička, která za pár týdnů ukončí udržovací léčbu akutní lymfoblastické leukémie (onemocněla na podzim v roce 2017). Před dvěma a půl lety to byl malý čertík plný energie s dlouhými blond vlásky.. před dvěma lety unavená, často nachlazená holčička s velkým oparem, který se nehojil.

Při odběrech krve u dětské lékařky se zjistil jen pokles leukocytů (bílých krvinek), šli jsme tenkrát domů a čekali, jaká bude další cesta. Lékařka mi volala, že se to moc nelíbí Dr. Kuhnovi, že by si Melanii rád zkontroloval. Aniž bych věděla kdo a odkud Dr. je, rozbrečela jsem se...a tak ta naše cesta začala.

Z nemocnice jsme se vrátily až za (dlouhých)7 týdnů. Celková intenzivní léčba trvala 8 měsíců. Melanie léčbu snášela dobře, samozřejmě menší komplikace nastaly, ale pomalu jsme se prokousávali prvním, druhým a náročným třetím protokolem. Ke konci léčby byla Melanie unavená a 10 dní v nemocnici jí hodně pomohlo. Domů se vrátila na první pohled jako nemocné dítě, ale leukémie byla pryč...trvalo nám pár týdnů, než začala zase běhat. Pomalu se jí vrátila síla a s ní neskutečná touha po životě!

Do nemocnice na kontroly jezdí ráda, všichni vždy byli a jsou moc hodní. Když psala vánoční přání, tak v něm bylo, že děkuje, že ji doktoři zachránili. Náš zbytek rodiny se přidává a moc děkuje všem, doktorům i sestřičkám za všechno. Vždy budeme vzpomínat!


Zpět

Bankovní spojení 88232761 / 0100 Komerční banka

Kontaktujte nás

Michaela Češková
ředitelka

17. listopadu 1790
708 52 Ostrava - Poruba

Tel. 604 145 911
info@haima-ostrava.cz