Haima Ostrava, z.s.
Klinika dětského lékařství FN Ostrava

Fakultní nemocnice Ostrava
Chci přispět
Bankovní spojení
88232761 / 0100
Komerční banka

VÍCE INFORMACÍ

Seznámení s HAIMOU Ostrava, z.s.

V HAIMA Ostrava se zaměřujeme na komplexní péči o rodiny dětských onkologických a chronických pacientů léčících se ve FNO.

Tato péče se dá shrnout do 3 fází:

1. První kontakt nastává krátce po sdělení diagnózy. V této fázi rodiny podporujeme hlavně po psychické stránce. Vyslechnutím. Sdílením. Doporučením. Edukací.  Nabízíme finanční pomoc, nákup potřebných polohovacích, kompenzačních či rehabilitačních pomůcek atd.

2. Druhá fáze nastává ve chvíli, kdy se rodiče smíří s diagnózou, zvyknou si na změnu, jiný režim. Je to doba časté hospitalizace a návštěv v nemocnici. V pravidelných intervalech docházíme za rodiči i dětmi do nemocnice. Cílem je být rodičům oporou a dětem zpříjemnit čas dlouhé hospitalizace.

3. Třetí fáze nastává po intenzivní části léčby - tj. čas, kdy  léčba probíhá doma a rodiny do nemocnice docházejí na pravidelné kontroly. Toto období je, i když se to možná nezdá, velmi náročné. Rodiče i jejich děti trápí budoucnost, mají strach, co bude. Pomáháme s psychickou i fyzickou rekonvalescencí. A to díky aktivitám, které nabízíme: zábavná odpoledne a ozdravné víkendové pobyty pro celé rodiny s dětmi po léčbě a týdenní tábory pro děti a jejich sourozence.

 

Bankovní spojení 88232761 / 0100 Komerční banka

Kontaktujte nás

Michaela Češková
ředitelka

17. listopadu 1790
708 52 Ostrava - Poruba

Tel. 604 145 911
info@haima-ostrava.cz